Kryetari i Londrës Sadiq Khan sërish kundër vizitës së Trump

Duke e përshkruar Londrën si qytetin e “tolerancës, pranimit dhe diversitetit”, kryetari i Londrës, Sadiq Khan, tha të mërkurën se Presidenti Donald Trump nuk është i mirëpritur.Deklarata me shkrim e Khan erdhi pasi Asambleja e Londrës e pyeti se si kryeqyteti do të përgatitej për një vizitë zyrtare shtetërore nga Trump.“Si kryetar i bashkisë, gjithmonë do të flas për të mbrojtur interesat dhe
kliko me posht

link

“Lugina e Ujqërve” vjen me seri të re, tregime nga Mianmari deri në Maqedoni

Aktori turk që luan rolin e personazhit Polat Alemdar në serialin e njohur “Lugina e Ujqërve” (Kurtlar Vadisi), Necati Şaşmaz, tha se seria e re “Lugina e Ujqërve Kaosi” (Kurtlar Vadisi Kaos) do të përfshijë ngjarje nga shumë vende të botës, përfshirë Mianmarin, Maqedoninë, Afganistanin dhe SHBA-të.Në një deklaratë për Anadolu Agency (AA), Şaşmaz paralajmëroi fillimin e serisë së re të Luginës së Ujqërve në vitin 2018
kliko me posht

link

Pamje tmerri, si dhunoheshin refugjatët shqiptarë nga ushtria greke (FOTO)

Pas rrëzimit të sistemit Komunist, shqiptarët braktisën vendin dhe udhëtuan drejt vendeve fqinje për një jetë më të mirë.Prej shumë vitesh Greqia mbetej një ndër destinacionet më të lakmuara prej shqiptarëve për shkak të afërsisë dhe të ardhurave që fitoheshin nga puna në këtë shtet.Por kriza ekonomike në Greqi ka zhgënjyer shumë shqiptarë që janë detyruar të rikthehen sërish në atdhe.kliko ne vazhdim..

link

Kryefamiljarit nga Shqipëria i “ikën truri”, djalin 8 vjeç ia përdornin për

Një kryefamiljar nga Librazhdi ka ngritur në këmbë policinë kur ka zbuluar se djalin e tij të mitur ia përdornin për të zhvatur.Gjatë ditës së djeshme paraqit 58-vjeçari K.B u paraqit i tronditur në polici dukë thënë se i biri po vidhhte para nga shtëpia e tyre.Ai denoncoi 16-vjeçarin G.D., duke thënë se i ka përdorur djalin për të vjedhur.kliko ne vazhdim…

link

Vdiq gjatë lindjes, por vetëm 24 orë më pas ndodh mrekullia (VIDEO)

Kur Melanie Pritchard mbeti shtatzënë, shtatzënia dukej se vazhdonte në mënyrën më të mirë. Mjekët nuk panë komplikime, gjithçka dukej mirë. Por ditën e lindjest, situata mori një kthesë të papritur.
Melanie filloi të kishte epilepsi, vlerat e saj u rritën dhe mjekët duhej ta transferonin atë në kujdes intensiv.Më vonë zbuluan se kishte ndodhur një embolizëm i lëngjeve amniotike,kliko me posht

link

Tërmeti lëkund Shqipërinë, ja ku ishte epiqendra..

Territori i Shqipërisë është goditur sot nga një tërmet gjatë mesditës.Sipas institutit ndërkombëtar të tërmeteve raportohet se tërmeti ka qenë i magnitutës 3.3 ballë. Epiqendra e tij ka qenë në zonën e Bulqizës, në afërsi të malit të Krastës.
Pak ditë më parë një tërmet i lehtë preku edhe jugun e Shqipërisë, më konkretisht në zonën e Gjirokastrës.
Kliko me posht

Arditi publikon FOTON fantastike me familjen, Joni djali i mamit, Anna vajza e babit…[foto]

Nuk thonë kot psikologët, që edhe pozicionimi nëpër foto tregon disa gjëra për marrëdhëniet në familje.Ne e dimë që Arditi e ka Annën pikë të dobët.
Siç mund ta marrim me mend edhe që Anila duhet të jetë më e dhënë pas djalit, kështu u pozicionuar edhe në foton e fundvitit. Anna përqafoi babin, kurse Jon mamin, e cila u kolovat e gjitha mbi të birin.kliko linkun

link

Nisin reshjet e dëborës, këto janë zonat ku do bjerë 70 cm..

Sipas Meteoalb, si pasojë e temperaturave të ulta sot dëborë pritet vetën në zonat e thella në Veri-Verilindje ku mesatarisht do të bien 50-70 centimetër dëborë deri mesnatën e së premtes.
Por pjesa tjetër e zonave malore, do ketë dëborë të paktë.
Në zona të izoluara gjatë ditës së sotme, ndërsa nesër, kryesisht pasdite dhe në vijim deri mesnatën e së premtes, parashikohet të bien nga 20 deri ne 35 centimetra dëborë.
Zonat Juglindore mbeten me dëborë të pakët edhe orët e para të së shtunës.
kliko me posht

A e dini shkallën ideale të lartësisë dhe peshës për gratë dhe burrat? Kjo tabelë do t’ju japë përgjigjen e duhur! (FOTO)

Në mënyrë që të jemi të shëndetshëm, duhet të kujdesemi për peshën tuaj, të jemi fizikisht aktiv dhe të ushqeheni të shëndetshëm. Ju ndoshta e dini se rëndësia e lartësisë dhe peshës është e rëndësishme dhe ka tabela të ndryshme që tregojnë numrin optimal të kilogramëve në përputhje me lartësinë tuaj që keni. Këtu do kliko me posht ne vazhdim…

link

12 fakte mbi shegën, frutin më shërues në botë

Shega është pa diskutim fruti më shërues në botë, gjë të cilën pak e dinë. Më poshtë do të keni mundësinë të mësoni 12 fakte mbi shegën:
1. Shega njihet si simbol i pjellorisë dhe i fatit të mirë
2. Brenda një shege ka rreth 800 kokrra të vogla ngjyrë të kuqe
3. Lëngu i shegës shton prodhimin e rruazave të kuqe të gjakut dhe zvogëlon ngarkesën kardiake.kliko ne vazhdim…

link