Përmbytet autostrada/ Mbi 1 metër ujë, drejtuesit braktisin automjetet dhe kërkojnë ndihmë..

Përmbytet autostrada/ Mbi 1 metër ujë, drejtuesit braktisin automjetet dhe kërkojnë ndihmë..
Mbi një metër ujë ka vërshuar në autostradën Tiranë-Durrës të enjten pasdite, duke rrezikuar seriozisht jetën e dhjetra qytetarëve.
Mësohet se drejtuesit e mjeteve në këto çaste kanë braktisur makinat, ndërsa kanë telefonuar Emergjencat Civile për t’u ardhur në ndihmë.Tejkalo ne linkun me poshte per lajmin e plote…

Kliko linkun

Përmbytet autostrada/ Mbi 1 metër ujë, drejtuesit braktisin automjetet dhe kërkojnë ndihmë..

Mbi një metër ujë ka vërshuar në autostradën Tiranë-Durrës të enjten pasdite, duke rrezikuar seriozisht jetën e dhjetra qytetarëve.
Mësohet se drejtuesit e mjeteve në këto çaste kanë braktisur makinat, ndërsa kanë telefonuar Emergjencat Civile për t’u ardhur në ndihmë.Tejkalo ne linkun me poshte per lajmin e plote…

Kliko linkun

Si ta bësh gruan tënde të lumtur?

Pritje të bukur
Pas kthimit nga puna, shkolla, udhëtimi ose çfarëdo që të ju ketë ndarë:
• Fillo me përshëndetje të mirë;
• Fillo me Esselamu Alejkum dhe buzëqeshje. Selami është tradite e Muhamedit alejhi selam dhe bej dua edhe për atë;
• I shtrëngo dorën dhe lëri lajmet e këqija për më vonë!
Fjalimi i ëmbël dhe ftesat për të ngrënë
• Zgjidh fjalët pozitive dhe largoju atyre negative;
Tejkalo me poshte per te pare te plote…

Kliko linkun

Video/ Gomone në autostradën Tiranë -Durrës, përmbytjet kalojnë çdo parashikim

Përmbytjet e shumta që kanë përfshirë pjesën më të madhe të vendit, duket se sa vijnë e po përkeqësohen. Në autostradën Tiranë-Durrës, në afërsi të Kasharit, uji ka arritur në nivele të larta, duke bërë që një person të zgjedhë gomonen si mjetin e vetëm për ti ardhur në ndihmë familjarëve që janë bllokuar nga uji. Pamjet në videon e mëposhtme e tregojnë qartazi situatën në të cilën ndodhet autostrada.
kliko linkun me posht ne vazhdim…

Kliko linkun

Moti i lig e mori viktimën e parë në Shqipëri, orët e ardhshme më të vështira për reshjet

Moti i lig, i përcjellë me erë të fortë dhe shi të rrëmbyeshëm dhe intensiv, që e kaploi Shqipërinë, e mori viktimën e parë. Bëhet fjalë për një 50-vjeçar elektriçist në qytetin e Fierrit, i cili ka pësuar nga goditja e rrymës në momentin kur ka evituar një defekt në fshatin Kurjan. Kolegët menjëherë e kanë dërguar në spital, ku u është nënshtruar lëndimeve.
kliko linkun me posht ne vazhdim…

Kliko linkun

E PABESUESHME: GJUETARËT BËJNË FOTO ME LUANIN E VDEKUR, POR SEKONDA MË VONË… (VIDEO)

Kjo video shfaq një situatë të dhimbshme dhe bota duhet ta sheh…
Çdo vit gjuetarët vrasin mijëra e mijëra kafshë në të gjithë tokën, pa u vetëdijësuar që shkaku i tyre këto kafshë janë në rrezik për zhdukje. Për 35 mijë dollarë, njerëzit bëjnë ç’të munden për të vrarë luanët, por a ia vlen kjo gjë? Pas 15 apo 20 vitesh, a do të donim që t’i shihnim këto kafshë në listën e atyre që më nuk ekzistojnë? Hidhjani një shikim videos më poshtë, shikoni reagimin e këtyre njerëzve dhe luanit.
kliko linkun me posht per hapjen e videos…

Kliko linkun

Rrëfehet shqiptari: Si u martova me gjermanen për letra, ndërsa gruaja më priste

Dhjetë mijë romë u larguan nga Kosova në vitet 2014-2015, shumica e tyre kërkuan azil në Gjermani. Shumica sot janë kthyer me hir a me pahir dhe këtu kanë mbetur vetëm ata që duan të qëndrojnë me çfarëdo çmimi.
Menjëherë pas luftës, në qershor 1999 edhe Valoni (pseudonim) qe përpjekur të vinte si refugjat në Gjermani. I kishte dhënë para një trafikanti, por ai e kishte mashtruar.
kliko linkun me posht ne vazhdim…

Kliko linkun

Reagon shefi i Emergjencave Civile: Do ketë erëra të forta dhe shtrëngata shiu, 4 qytetet më të rrezikuara

Drejtori i përgjithshëm i Emergjencave Civile, Shemsi Premçi, duke bërë një tablo të situatës së motit të keq ka deklaruar se aktualisht në vend bien reshje mesatare, por ato pritet të intensifikohen në ditët e ardhshme dhe do të shkaktojnë probleme kryesisht në jug të vendit.
“Shërbimet meteorologjike vendase dhe të huaja kanë dhënë informacion të detajuar mbi situatën e pritshme, kryesisht për zonën jug-perëndimore.
kliko linkun me posht ne vazhdim…

Kliko linkun

Moti i keq, Ministria e Arsimit vendos ndërprerjen e mësimit ditën e premte

Si pasojë e motit të keq, me shira të dendur, Ministria e Arsimit vendos ndërprerjen e mësimit ditën e nesërme.
“Për shkak të përkeqësimit të motit në të gjithë vendin, si dhe nga informacionet e marra nga Drejtoritë Arsimore Rajonale dhe Zyrat Arsimore mbi situatën e reshjeve të dendura të shiut kliko linkun me posht ne vazhdim…

Kliko linkun

Si të ndaloni menjëherë migrenën me kripë! Ja formula..

Migrena është një nga ato gjëra që shumë lehtë mund të të shkatërrojë gjithë ditën tënde. Por kjo metodë duket se ka funksionuar për shumë persona. Kur përdorni kripë për të qetësuar migrenën, sigurohuni që të përdorni kripë me cilësi të lartë siç është kripa e kristalizuar himalajane. Është kripa më komplete në botë.Tejkalo me poshte per lajmin e plote…

Kliko linkun