Prezantohen projektet për zhvillimin e Mekës

Arabia Saudite ka në plan të zbatojë projekte me kapacitet për të pranuar 30 milionë pelegrinë dhe vizita të umreve në Mekë, raporton Anadolu Agency (AA).Arabia Saudite ka në plan të zbatojë projekte me kapacitet për të pranuar 30 milionë pelegrinë dhe vizita të umreve në Mekë, raporton Anadolu Agency (AA).
Për të lexuar më shumë, klikoni në linkun më poshtë:

Kliko këtu për të vazhduar…

Gjinia e fëmijës – E tha Kurani para 1400 viteve..

Deri fare pak kohë më parë, mendohej se gjinia e fëmijës përcaktohej nga qelizat e nënës. Ose të paktën, besohej se gjinia përcaktohej nga qelizat e nënës dhe babait bashkë. Por ne jemi informuar ndryshe në Kur’an ku citohet se mashkulli apo femra krijohet nga “një pikë farë që hidhet”.
Dhe Ai është që krijoi llojet – mashkullin dhe femrën. Nga pika e farës që hidhet. (Sure En-Nexhm: 45-46)
lexoje te plote ne linkun me poshte.

link

Ja sa ujë duhet të pini në bazë të peshës që keni

Të gjithë e dimë se çdo ditë duhet të konsumojmë sasi të caktuar të ujit, në mënyrë që organizmi të funksionoj siç duhet. Nëse këtë nuk e praktikojmë, mund të vjen deri te dobësimi i disa funksioneve vitale, e deri te sëmundjet serioze Shtrohet pyetja se sa ujë në ditë duhet pirë? Disa thonë se, Per artikullin e plot vazhdoni me poshte…

link

Zbardhni lëkurën dhe zgjidhni çdo problem të saj me këtë recetë natyrale..

Për të pasur një lëkurë të përsosur ne kemi nevojë për një moderim të caktuar në stilin tonë të jetesës dhe duhet të përdorim regjimin e duhur të kujdesit të lëkurës. Frutat si limoni, njihen që bëjnë pastrimin e lëkurës dhe për vetitë zbardhuese natyrore. Por, duke përdorur lëng limoni të pastër mund të thajë lëkurën. Nëse keni probleme me lëkurën, kjo recetë e mahnitshme jo vetëm që do ta heqë njollat nga lëkura, por do ta mbajë atë të shëndetshme.Përbërsit:lëng
limoni,vaj bajame,xhel aloe vera.
Merrni vetëm 1 lugë gjelle lëng limoni të freskët dhe shtoni gjysmë lugë çaji të xhelit Aloe Vera dhe vajit bajames në të. Përzieni këto përbërës mire dhe natën para se të shkoni në shtrat, lyejeni fytyrën tuaj. Lëreni atë gjithë natën dhe në mëngjes, lani fytyrën me ujë të vakët. Kjo do t’ju japë lëkurë të pastër në pak ditë.KLIKO MBI REKLAMË.

Rrëfimi prekës i babait: Djali më vdiq si Florenc Beqiraj, në një burg në Francë. Ja si ma dhanë lajmin

Gjatë ceremonisë së varrimit të Florenc Beqirajt sot në Shkodër, ishte edhe Man Sinani nga Lezha.“Mu kujtua djali im Klaudiani…vdiq si Florenci në Maj të këtij viti dhe sot e kësaj dite nuk di se çfarë ma gjeti djalin”, thotë ai në një rrëfim të gjatë për Opinion.al, që ka për synim të sensibilizojë shtetin shqiptar dhe kryesisht ambasadën tonë në Francë.kliko me posht

link

Ja sa ujë duhet të pini në bazë të peshës që keni

Të gjithë e dimë se çdo ditë duhet të konsumojmë sasi të caktuar të ujit, në mënyrë që organizmi të funksionoj siç duhet. Nëse këtë nuk e praktikojmë, mund të vjen deri te dobësimi i disa funksioneve vitale, e deri te sëmundjet serioze Shtrohet pyetja se sa ujë në ditë duhet pirë? Disa thonë se, Per artikullin e plot vazhdoni me poshte…

link

Nëna vuri re shenja mbi këmbën e djalit të saj – Ja e vërteta që zbuloi nga kamerat e kopështit..

Prindërit po i çojnë fëmijët e tyre në çerdhe për shkak se ata mund të shoqërohen dhe janë të sigurt, por kjo nënë ka përvojë të ndryshme. Nëna vuri në dukje se djali i saj vepron në mënyrë të çuditshme kur ai kthehet nga kopshti, dhe një ditë djali u kthye me plagë në trupin e tij.Një here tjetër vuri re shenja dhune mbi këmbën e djalit të saj. Nëna e dërgoi drejt në spital dhe raportoi rastin në polici.
Ata rishikuan videon nga kamerat e vëzhgimit në kopësht dhe zbuluan të vërtetën e tmerrshme, djai dhunohej nga edukatoret në kopësht …Ky është një njoftim i vogël për të qenë gjithmonë i vëmendshëm kur bëhet fjalë për fëmijët tuaj, pavarësisht nëse është një vend i sigurt si një kopësht.KLIKO REKLAMËN.

Përcillet në banesën e fundit Florenc Beqiraj, familja dhe qindra qytetarë i japin lamtumirën e fundit

Florenc Beqiraj është përcjellë sot në banesën e fundit nga familjarët, të afërmit dhe qindra qytetarë në Shkodër.
23-vjeçari ndërroi jetë në një spital në Marsejë pasi mjekët vendosën t’i heqin aparaturat që e mbanin në jetë në datën 22 dhjetor.Arsyet e vdekjes së Florencit janë ende mister. Miqtë e tij dhe familjarët shprehen se 23-vjeçari është vrarë. Hetimet në Francë vijojnë ende.kliko me posht

I dashur prind! Arsyeja pse fëmija është i paedukuar, je TI!

Situatë shembull: fëmija është në park lojrash dhe bën gjithçka për të dal mbi të tjerët; i shtyn, ju bërtet dhe në fund ja del të ngjitet i pari. Prindi, ndërsa e sheh nga larg u thotë të tjerëve “shihni fëmijën tim, sa i shkathët!”
I dashur prind idiot! Jo, yt bir nuk është i shkathët, Per artikullin e plot vazhdojm me poshte…

link

E jashtëzakonshme: Thesari i humbur i turqve gjendet në Librazhd!

Me sa duket nuk thonë kot që Shqipëria është një minierë e vogël ari, pasi kohët e fundit dicka e pabesueshme është zbuluar në vendin tonë.
Xhyra Kasaba, është një fshat, ndoshta shumë i njohur, i cili ka 99 minare, por që mbi të gjitha fsheh thesare të panumërta.Me fshatin e Xhyrës janë lidhur shumë gojëdhëna dhe histori të ndryshme aq kulturore, por edhe misterioze që askush deri më sot nuk ja ka gjetur kuptimin.kliko ne vazhdim…

link